Vartojimo paskolos

Finansinių paslaugų rinka Lietuvoje plečiasi ir kasdien tobulėja. Kreditoriai, taikydamiesi prie reiklių ir šiuolaikiškų klientų nuolat atnaujina paslaugų sąrašus, keičia ir lengvina sutarčių sąlygas bei kitaip stengiasi išlaikyti savo klientus. Nors Lietuvoje yra itin platus įvairių finansinių paslaugų sąrašas, vieni populiariausių – ilgalaikiai kreditai.

 Paskolas išsamiau palyginti galite paspaudus šią nuorodą

KreditoriaiAkcijos ir privalumaiMax. suma Max. trukmėNuorodos
vartojimo paskolos ltPalūkanos nuo 20 %
Vartojimo paskolos
Kredito atostogos iki 6 mėn.
100000 EUR30 metųkredito gavimas
hipocreditVartojimo paskolos
su NT užstatu
150000 EUR20 metųgautipaskola
manobankSkaidri paskolų kainodara
Palūkanų norma nuo 9%
25000 EUR84 mėn.kreditas
vartojimo paskolosMažos palūkanos, vos nuo 2,9%/mėn.
Paskola be paslėptų sutarties mokesčių
15000 EUR84 mėn.vartojimo paskola
savyPaskolos iš portale gosavy.com
užsiregistravusių žmonių
Investavimas į paskolas
Metinės palūkanos nuo 6%
19000 EUR72 mėn.paskolos gavimas
mokilizingo paskolaPalūkanos tik nuo 4,9 %
Kredito linija
Paskola automobiliui
Lizingas
15000 EUR72 mėn.paskolos gavimas
smspinigai internetuVartojimo paskolos
Ilgalaikiai kreditai su automobilio ar NT užstatu
Kredito atostogos iki 6 mėn.
Akcijos kreditams iki 2 metų
10000 EUR72 mėn.gautip
finbeeTarpusavio skolinimosi platforma
Investavimas į paskolas
Paskolos verslui
14 dienų grąžinimo garantija!
10000 EUR60 mėn.gauti  kreditą
bobutespaskolosAsmeniniai nuolaidų pasiūlymai
Paskolų akcijos įvairioms sumoms ir laikotarpiams
Nemokami paskolos įmokų atidėjimai
Refinansavimas iki 15000 eur.
2000 EUR48 mėn.paskolos gavimas bobutes
Nuolaidos kreditams iki 3000 EUR!3000 EUR36 mėn.kreditas
vartojamoji
Greitas pinigų pervedimas
Greitieji kreditai
2000 EUR3 mėn.vartojimo kreditas

Dažniausiai žmonėms ilgalaikės paskolos ir kreditai praverčia nauju gyvenimo etapu, kai perkamas didelis pirkinys, pavyzdžiui naujas automobilis ar gyvenamasis būstas. Kai pirkinio vertė siekia šimtą ar net kelis šimtus tūkstančių eurų, vien taupyklę papurtyti neužtenka, tad reikia kreiptis į kreditorius ilgalaikės paskolos.
Skiriamasis tokios paslaugos ženklas ir yra ilgas pinigų grąžinimo terminas. Dažniausiai greiti kreditai, kurie reikalingi pritrūkus pinigų, grąžinami per kelis mėnesius, o štai ilgalaikė paskola visai kitokio tipo skolinimasis. Jos grąžinimo terminas dažniausiai yra nuo kelių iki keliasdešimties metų. Grąžinimo laiką galite derinti pagal savo esamą finansinį pajėgumą ir banko pageidavimus.

Kur ieškoti vartojimo paskolos?

Teoriškai vartojimo paskolas lietuvoje gali išduoti tik Lietuvos banko licenziją gavę kreditoriai – jie skirstomi į keturias dalis.

1.Komerciniai bankai – tai gali būti ne tik didieji lietuvos bankai kaip Swedbank, SEB, Luminor, bet ir mažesni kaip Bigbank, Mokilizingas ar kiti.

2.Kredito unijos – regioninės ar valstybinės kredito bendrijos, vienijančios tam tikras suinteresuotas grupes.

3.Vartojimo kredito gavėjai, nesantys kredito įstaigomis

4.Tarpusavio skolinimosi platformos – kai paskolos yra sufinansuojamos per tam reikalui skirtą platformą.

Jeigu kreditorius nėra įrašytas Lietuvos banko kredito teikėjų saraše, jis yra nelegalus, tad iškilus ginčams jums negalios jokios valstybės vartotojų teisių garantijos.

Geriausias būdas rasti kreditorių ilgalaikei paskolai – pasinaudoti mūsų pateikiamu kreditorių sąrašu ir informacija. Lietuvoje finansų rinkoje tiek daug žaidėjų, kad vienam surasti visus juos ir apžiūrėti gali būti ir per daug sudėtinga. Todėl mes pateikiame visą vartojimo paskolas internetu teikiančių kreditų sąrašą. Čia galite susipažinti su visais Lietuvoje paskolas teikiančiais kreditoriais.

Tai labai svarbu ir sutaupys Jums laiko. Įsivaizduokite, kiek reikėtų naršyti internete, kad patys visus juos surastumėte. Tuo tarpu užsukę į mūsų svetainę, visu kreditorius randate kaip ant delno. Be kita ko, galite lengvai rasti jų aprašymus, teikiamų paslaugų pristatymą.
Dar geriau – iš kreditorių sąrašo galite tiesiai patekti į kredito davėjų svetainę. Apžvelgę kiekvieną svetainę, pasidomėję kreditoriumi galite įvertinti jo teikiamas paslaugas, susidaryti nuomonę apie jo patikimumą, patikrinti, ar kreditorius teikia ilgalaikės paskolos galimybes, kurios būtų priimtinos būtent Jums.

Vartojimo paskolos kreditorius turi būti patikimas

Kartais žmonės, pritrūkę pinigų, renkasi ne pačios geriausios reputacijos kreditorius. Žinoma, tai nėra taip jau prastai, kai Jums reikalingas greitas kreditas neilgam laikui. Jie norite pasiskolinti kelis šimtus eurų – kreditoriaus aukštų kriterijų dažniausiai nekeliate, tačiau jei ieškote ilgalaikės paskolos, reikia rinktis patikimą kredito davėją.
Nors galima pamanyti, kad ivartojimo paskola yra vienoda kiekviename banke ar kredito unijoje, iš tiesų taip nėra. Todėl jei ieškote paskolos įsigyti butui ar automobiliui, o gal kitam svarbiam pirkiniui, reikėtų pasidomėti įvairių finansų rinkos dalyvių pasiūlymais. Kiekvienas kreditorius viduje taiko savo politiką ir kelia skirtingus kriterijus paskolų suteikimui. Todėl tikėtina, kad ir ilgalaikė paskola skirtingų kriterijų išduodama skirtingai.
Pavyzdžiui, vienas kreditorius gali pasiūlyti palankesnį mokėjimo grafiką su mažesnėmis įmokomis, kitas pritaikys mažesnes palūkanas. Todėl labai svarbu nepulti skolintis iš pirmojo pasitaikiusio. Juk ilgalaikės paskolos atidavimo terminas gali siekti ir kone trisdešimt metų.ilgalaikių paskolų
mėnesio metinė privatumo politika tam tikram laikotarpiui svetainėje bus nurodomi kontaktai mėnesių. Laikotarpis mėnesiui be būsto užstato grąžintipasiūlymus automobilį. Jei priimsite skubotą sprendimą, gailėtis teks labai ilgai ir bus didelė mėnesio įmoka.

Rinkdamiesi kreditorių apsilankykite visų jų interneto svetainėse. Daugelis jų internete pateikia paskolos skaičiuoklę. Pasinaudoję ja, galite maždaug įvertinti savo galimybes pasiskolinti iš šio kreditoriaus. Į skaičiuoklę reikia suvesti prašomus duomenis, tokius kaip Jūsų darbovietė, esama finansinė padėtis, turimi finansiniai įsipareigojimai, šeimos padėtis. Atsakius į šiuo klausimus, galima gauti atsakymą, kokį pasiūlymą šis konkretus kreditorius gali pasiūlyti Jums. Net jei ir pasiūlymas Jus tenkina, reikėtų pagalvoti bei pasidomėti ir kitų kreditorių teikiamais variantas. Gali būti, kad vienoje vietoje ilgalaikiai kreditai pigesni, tačiau reikės įmokas mokėti ilgesnį laiką. Tuomet išmokėjus paskolą pamatysite, kad sumokėjote kreditoriui daugiau nei būtumėte sumokėjęs, jei pasirinktumėte iš pradžių atrodžiusį brangesnį variantą.
Taip pat labai svarbu pasidomėti, kokios sutarties sąlygos gali būti Jūsų kreditoriaus teikiamoje sutartyje. Čia bus surašyti visi galimi scenarijai. Tai reiškia, jog joje galite rasti savo įsipareigojimus ir teises. Čia pažiūrėkite, kas Jūsų laukia uždelsus įnešti įmoką. Deja, taip jau yra, kad nemažai žmonių elgiasi aplaidžiai ir nepaskaito visų sutarties sąlygų. Nors tai labai svarbu, ypač kai imamas ilgalaikis kreditas.

Pagal ką sprendžiamas vartojimo kredito suteikimas?

Taip jau yra, kad ilgalaikiai kreditai smarkiai skiriasi nuo greitų ir trumpam laikui išduodamų nedidelių paskolų. Todėl ir kreditoriai, prieš suteikdami paskolas, dažniausiai kaip reikiant patikrina būsimus klientus. Todėl geriau apie savo kredito istoriją galvoti iš anksto. Jei jau nusprendėte įsipareigoti finansiškai ilgam laikui, teks pagalvoti ir apie tai, kad Jūsų kredito istorija būtų švari.
Dažniausiai kreditoriai teikia didelę reikšmę šiam faktui ir tai yra viena pagrindinių apsisprendimo priežasčių. Kitaip sakant, kuo švaresnė Jūsų kredito istorija, tuo didesnė tikimybė, kad kreditoriaus ilgalaikė paskola Jums bus suteikta. Žinoma ir atvirkščiai – jeigu Jūsų kredito istorija tokia spalvinga, kad net sunku visą aprėpti užmetus akį, greičiausiai ilgalaikis kreditas nebus Jums suteiktas arba kredito davėjas pasiūlys ne pačias palankiausias sąlygas. Todėl apie savo kredito istoriją geriau pagalvokite iš anksto. Yra keli svarbiausi punktai, kurie ją gali supurvinti ir sumažinti Jūsų tikimybę gauti ilgalaikę paskolą.

Turima skola. Pati didžiausia kliūtis gauti ilgalaikę paskolą, jau dabar turimi finansiniai įsipareigojimai. Ir ne šiaip sau įsipareigojimai, o neišmokėta skola. Būna atvejų, kai žmonės yra skolingi kreditoriams, skolos nemoka ar pamiršta ir mano, kad jiems bus suteiktas ilgalaikis kreditas. Tačiau ilgalaikės paskolos nesuteikiamos tiems asmenims, kurie yra nepavyzdingi ir neatsakingai žiūri į įsiskolinimus arba juos pamiršta.

Mokėjimo vėlavimas. Dar vienas faktas, kuris purvina Jūsų kredito istoriją – tai nereguliarus įmokų mokėjimas. Jeigu turite lizingo sutartį arba ją turėjote ankščiau, kreditorius, prieš suteikdamas ilgalaikį kreditą, patikrins, koks buvote klientas. Jeigu jau išmokėjote kreditą ar įsigytą daiktą, tačiau įmokas mokėjote nereguliariai, vėluodavote, į tai kreditorius taip pat atsižvelgs. Tai jam pasufleruos paprastą faktą – jei nesugebate laiku mokėti įmokos, gal negalite planuoti biudžeto, todėl didelę sumą pinigų paskolinti ilgam laikui kreditorius gali nenorėti.

Keli įsipareigojimai. Jei Jus domina ilgalaikiai kreditai, labai svarbu atminti, kad kredito istorijai grožio neprideda ir daugkartiniai finansiniai įsipareigojimai. Dažnai kalbama, kad jei buvote paėmęs greitą kreditą, negalėsite gauti ilgalaikės paskolos. Tačiau tai netiesa. Iš tiesų kredito istoriją gadina ne pats faktas, kad turėjote greitąjį kreditą, o situacija, kai žmonės skolinasi nuolat, daro tai skirtingose įmonėse ir vienu metu. Kitaip sakant, jeigu Jūsų kredito istorija parodys, kad buvote vienu metu paėmęs dvi ar daugiau greitas paskolas arba skolinotės pinigų kelis kartus iš eilės vos grąžinę kreditą, gali būti, kad kreditorius nenorės suteikti Jums ilgalaikio kredito. Jam paprasčiausiai atrodys, kad Jūs nemokate tvarkyti savo biudžeto ir gyventi iš gaunamų pajamų. Tad net ir skolinantis mažas pinigų sumas, reikia galvoti apie ateitį ir elgtis atsakingai.

Nuomonės apie yra labai teigiamos, nes jis yra atsakingas ir sąžiningas skolintojas. Greitai siunčia pinigus ir nenustato daugybės formalumų, kaip tai daroma bankų suteikiamoms paskoloms. Sąlygos yra skaidrios ir jums nereikia jaudintis dėl papildomų mokesčių.

Patarimai prieš imant vartojimo paskolą

Gerai pagalvokite ir įsivertinkite ar tikrai galėsite grąžinti vartojimo paskolą laiku. Rekomenduotina, visada turėti kažkokią “neliečiamą” pinigų sumą, atsitikus nenumatytoms aplinkybėms. Jei jos neturite pabandykite bent keletą mėnesių atsidėti vartojimo paskolos įmokai skirtą sumą. Gali būti kad taip pavyks sutaupyti ir nebereikės imti paskolos. Jeigu susitaupyti nepavyksta ir gyvenate “nuo atlyginimo iki atlyginimo” skolintis verta tik būtiniausiems dalykams.

Būtina kreiptis bent į keletą paskolų teikėjų, netgi gavus paskolos pasiūlymą per brokerį, galite su šiuo pasiūlymu kreiptis tiesiogiai į bendrovę, tikėtina, kad pasiūlymas taps dar geresnis. Kai turėsite bent kelis paskolų pasiūlymus, kurių sąlygos bus daugmaž vienodos, žinosite kad, gavote rinkos sąlygas atitinkantį variantą. Visada verta atkreipti dėmesį į bendrą vartojimo paskolos kainą (BVKGMS), ji yra galutinė, su visais įmanomais mokesčiais.

Reikia prisiminti kad, kuo didesnis paskolos terminas, tuo palūkanų norma bus mažesnė, bet absoliutus įsipareigojimas bus didesnis. Ir atvirkščiai, skolinantis trumpam laikotarpiui, absoliuti kaina bus salyginai nedidelė, bet, palūkanų norma bus žvėriška ir galimai maksimaliai leistina 75% metinė palūkanų norma.

Būtinai perskaitykite jums siūlomas sutarties sąlygas, iškilus neaiškumams būtinai pasiklauskite.