Paskolos verslui

Paskolos juridiniams asmenims gali būti puikus būdas rasti finansavimą savo verslui. Tai galima padaryti ne tik pagrindiniuose šalies bankuose bet ir pasinaudojus specializuotų kreditorių paslaugomis. Tokios paskolos yra suteikiamos užstatant nekilnojąmąjį turtą arba laiduojant fiziniam asmeniui.

Kreditoriai / InfoAkcijos ir privalumaiMax. suma Max. trukmėNuorodos
finbeeTarpusavio skolinimosi platforma
14 dienų grąžinimo garantija!
Valstybės parama verslui
Investavimas į paskolas
10000 EUR60 mėn.paskolos gavimas
savyPaskolos su turto užsatymu ir be
Investavimas į paskolas
Metinės palūkanos nuo 8%
19000 EUR72 mėn.pinigu gavimas
hipocreditVartojimo paskolos
Ilgalaikiai kreditai su NT įkeitimu
150000 EUR20 metųgautipaskola

Kokiam tikslui isduodamos paskolos verslui?

Paskolos nekilnojamojo turto vystymui – suteikiamos kaip investicija į nekilnojamojo turto projektą. Tokiai paskolai gauti gali reikėti statybų rangos sutarties arba išankstinių pardavimų. Įsigyto žemės sklypo vertė užskaitoma kaip nuosava dalis projekte. Dažniausiai suteikiama fiksuotomis palūkanomis.

Paskolos apyvartinėms lėšoms – dažniausiai suteikiamos kai notima pirkti naują įrangą, pasisamdyti darbuotojus, papildyti atsargas ar padengti nenumatytas išlaidas. Labai dažnai tokie poreikiai būna susiję su verslo specifika, yra trumpalaikiai ir sąlyginai nerizikingi.

Kredito linija – Pagrindinis privalumas, kad galima pasiskolinti pagal poreikį, taip reguliuojant savo pajamų ir išlaidų srautus. Kreditą ar jo dalį galite gauti ir grąžinti bet kada. Toks finansavimo būdas itin populiarus tarp nedidelių verslo įmoniu.

Investicinė paskola– gali būti suteikiama kai įmonė planuoja padidinti veiklos pajėgumus, taip investuotuojant į verslo plėtrą. Tokios paskolos neretai yra ilgalaikės ir sąlyginiai rizikingos. Norint gauti tokias paskolas, reikės pateikti verslo planą su nurodytomis planuojamųjų pajamų prognozėmis. Taip pat be abejonės reikės ir užstato.

Mikro paskola – suteikiama be nekilnojamojo turto užstatymo, tik su asmeniniu laidavimu. Tokia paskola yra naudojama smulkioms ir trumpalaikėms, dažnai sezoninėms išlaidoms padengti ir yra panašiausia į paskolą fiziniams asmenims.

Refinansavimo paskola – išduodama refinansuoti bankines paskolas, norint sumažinanti mėnėsines įmokas ir palengvinti pinigų srautus.

Kas gali gauti paskolas verslui?

Juridinis asmuo norintis gauti paskolą turi atitikti tam tikrus kriterijus, kurie yra specifiški kiekvienai kreditus teikiančiai įmonėi. Kriterijai kinta ir priklauso nuo norimos pasiskolinti sumos, atidavimo termino ir garantavimo priemonių. Kuo mažesnė suma ir terminas – tuo mažesni reikalavimai, tuo prastesnės paskolos suteikimo sąlygos.

Juridinio asmens statusas

Juridinis asmuo turi būti lietuvoje įgavęs vieną iš šių statusų. Užsienyje įgauti analogiški statusai nebus finansuojami, nes tam reikalingą tarptautinė patirtis ir iškyla rizika iškilus ginčui neatgauti paskolintų lėšų, dėl skirtingose šalyse veikiančių skirtingų istatymu.

  • Uždaroji akcinė bendrovė (UAB)
  • Akcinė bendrovė (AB)
  • Mažoji bendrija (MB)
  • Individuali įmonė (IĮ)
  • Viešoji įstaiga (VšĮ)
  • Žemės ūkio bendrovė (ŽŪM)
  • Verslo liudijimas arba individualios veiklos liudijimas

Veiklos trukmė

Verslas ar individuali veikla turėtų sėkmingai veikti tam tikrą laiko tarpą. Šis minimalus laiko tarpas yra nustatomas kreditą suteikiančios kompanijos. Reikės pateikti dokumentus kurie galėtų patvirtinti juridinio asmens sugebėjimą gereruoti teigiąmą pinigų srautą, bei įvertinti pajamų ir išlaidų sezoniškumą. Šis laikotarpis gali būti mažesnis jei įmonė turi pakankamai turto paskolai garantuoti.

Pajamos

Panašiai kaip vertinamos fizinių asmenų pajamos, vertinamos ir juridinių asmenų metinės pajamos (paskutinių keletos finansinių metų) , kurios norint gauti tam tikrą sumą negali būti mažesnės negu kreditoriaus nustatyta minimali pinigų suma. Vėlgi turint pakankamą užstatą kredito užtikrinimui metinė minimali pajamų suma gali būti sumažinta.

Kapitalo dydis

Nuosavo ir skolinto kapitalo santykis negali būti mažesnis nei tam tikras procentas. Taip siekiama užsitikrinti kad yra pakankamai įsipareigojama ne tik iš kreditoriaus pusės, bet ir iš juridinio asmens.

Turtas įkeitimui

Turtas galintis garantuoti paskolą gali būti ne tik nekilnojamasis. Įmonė gali užstatyti įrangą, automobilius, prekinius ženklus ir t.t. Kreditorius įvertinęs užstatomo turto likvidumą norės būti garantuotas, kad paskolos neatidavimo atveju, bus galima parduoti užstatytą turtą ir atgauti pinigus.

Kreditingumo istorija

Prieš pateikiant jums pasiūlymą, bus patikrintas juridinio asmens kreditingumas ir jo istorija. Kai kurios įmonės gali jums nesuteikti paskolos, jei esate pradelsę kreditą ar dabar turite neatiduotų isipareigojimų. Kuo prastesnė jūsų kredito istorija, tuo prastesnės jums bus pasiūlytos sąlygos ir reiklaujamas didesnis užstatas.

Verslo paskolos internetu ėmimo procesas

Paraišką verslo paskolai gauti gali tik įmonės vadovas arba įmonės įgaliotas asmuo pateikęs notariškai patvirtintą įgaliojimą.

1.Jeigu paraišką teikiama internetu tada yra atliekama įmonės identifikaciją per el. bankinkystę (padarius negrąžinąmą pavedimą, skirtą patvirtinti Jūsų įmonės sąskaitą, į kurią bus pervedami pinigai, teigiamo sprendimo dėl paskolos atveju.

2. Persiunčiamas banko sąskaitos išrašas už tam tikrą laikotarpį, bei nekilnojamojo turto vertinimas elektroniniu formatu. Šie dokumentai yra skirti Jūsų įmonės piniginių srautų ir paskolos garantavimo vertinimui. Kuo didesnė suma tuo ilgesnis vertinamas laikotarpis ir reikalaujamos garantijos.

3. Atlikus kliento rizikos vertinimą, pateikiamas individualus Jūsų įmonei sutarties pasiūlymas su paskolos sąlygomis ir mokėjimų grafiku.

4. Pasiderėjus ir suderinus sąlygas, elektroniniu parašu arba ofise yra pasirašoma sutartis. Paskolos grąžinimas vyksta pagal sutartyje numatytus grąfikus ir sąlygas.

Kuo skiriasi paskolos juridiniams asmenims nuo paskolų fiziniams asmenims?

Paskolų juridiniams asmenims tvarką reglamentuoja Lietuvos centrinio banko įstatymai. Skirtingai negu fiziniai asmenys, juridiniai asmenys geriau moka skaičiuoti ir kur kas geriau supranta rizikas susijusias su paskolos ėmimu. Taigi paskolų išdavimas juridiniams asmenims nėra taip apribotas, kaip išdavimas fiziniams asmenims. Dažniausiai paskolos verslui būna išduodamos ilgesniam laikotarpiui, geresnėmis sąlygomis ir garantavus kreditą tam tikru užstatu. Patys kainodaros elementai yra vienodi tiek vieniems tiek kitiems.

Juridiniai asmenys gali pasinaudoti verslo skatinimo programonis pvz. susigrąžinti dalį sumokėtų palūkanų su INVEGA