Daugelis žmonių vos dar tiki klaidinga nuomone, jog kuo ilgesniam laikotarpiui skolinsiesi pinigus, tuo mažesnę finansinę naštą neši ant savo pečių. Prieš priimdami sprendimą skolintis pinigų iš greitųjų kreditų kompanijos, turėtumėte žinoti keletą paprastų, bet itin svarbių dalykų apie kredito išsimokėjimo trukmę. Šie patarimai ne tik padės jums išsirinkti patį geriausią ir optimaliausią skolinimosi variantą, bet ir galimai apsaugos nuo finansinių nemalonumų, į kuriuos galėtumėte patekti pasirinkę netinkamą laiką savo kredito išsimokėjimui.

ilgalaikis kreditasVisų pirma, ilgalaikis kreditas padidina jūsų finansinius įsipareigojimus ilgoje perspektyvoje. Tai reiškia, kad būsite labiau priklausomas ir finansinę įtampą jausite kur kas ilgesnį laikotarpį. Žinoma, viskas labai priklauso ir nuo sumos, kurią ketinate pasiskolinti. Jei kreditas yra didelis, galbūt net neturite kito šanso kaip tik mokėjimus išskirstyti ilgam laikotarpiui, kadangi paprasčiausiai nebūsite finansiškai pajėgūs jo grąžinti per trumpą laiką, o teisingai įvertinti riziką yra taip pat labai svarbu.

Visų antra, ilgalaikis kreditas jums kainuos ženkliai brangiau, nei paskola trumpam laikui. Viskas labai paprasta – kuo ilgesniam laiko tarpui skolinatės, tuo daugiau pinigų už šią paslaugą turėsite pakloti iš savo kišenės, tuo tarpu kuo trumpesniam laikui skolinatės, tuo paskola bus pigesnė. Tad jei įvertinote riziką ir matote, jog kreditą galima atiduoti pakankamai greitai, jokiais būdais nesiskolinkite ilgam laikotarpiui – tai būtų didžiulė klaida.

Ilgalaikio kredito pavojai

Jei vis dar nesuprantate į kokias nepatogias ar net pavojingas situacijas galite papulti pasiskolinę ilgam laikui, trumpai aptarsime dažniausiai pasitaikančius variantus. Visų pirma, jūs tampate tarsi pririštas, priklausomas nuo įmokų. Tai reiškia, kad negalite savo gyvenime įvesti didelių naujovių, mesti darbo ar pan., kadangi jums reikia reguliariai mokėti kredito įmokas. Ir nors dabar jums ir atrodo, kad jūsų gyvenime niekas nesikeis, viskas plauks sena stabilia vaga, viskas gali apsiversti aukštyn kojomis vos per keletą dienų.

Kita priežastis, kodėl ilgalaikis kreditas gali pakenkti jūsų gyvenimo kokybei, tai riboti finansiniai pajėgumai. Kuomet ilgą laiką turėsite reguliariai mokėti kredito įmokas, jūsų finansiniai pajėgumai itin sumažės. Tai reiškia, kad negalėsite sau leisti įsigyti naujų daiktų ar išvažiuoti į kelionę. Vėlgi, nors dabar jums ir atrodo, kad jokių naujų daiktų ar stambesnių pirkinių jums neprireiks, praėjus kai kuriam laikui situacija gali iš esmės pasikeisti.