Tikriausiai visi esate matę reklamas per televiziją, internete ar miestuose, kuriose reklamuojami greitieji kreditai. Viskas atrodo labai gražu ir paprasta – vos kelios sekundės ir jūs jau turite pinigus savo kišenėje. Tikriausiai suprantate, kad visada yra dvi medalio pusės ir yra įvairių dalykų, kurie tikriausiai neatsispindi reklamose, tačiau kuriuos turėtumėte žinoti nenorėdami įklimpti į finansinius nemalonumus.

 

Greitas kreditas – rizikingi pinigai

 

greiti kreditaiPradėkime nuo to, kokią naudą iš tokių paskolų gauna kreditoriai. Čia viskas labai elementaru – didžiuliai procentai. Taip, atiduodami kreditą jūs turėsite gerokai paploninti savo kišenę. Sakykime taip: jei pasiskolindami didelę sumą pinigų iš banko ilgam laikotarpiui (nekilnojamojo turto įsigijimui, mokslams, automobiliui, verslui ar pan.) palūkanų procentus skaičiuojate ant savo rankų pirštų, tai skolindamiesi iš greitųjų kreditų kompanijų palūkanų procentus skaičiuosite dešimtimis ar net šimtais.

 

Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl greitųjų kreditų kompanijos sugeba skirti tiek daug pinigų reklamoms ir panašiems dalykams – jie susikrauna didžiulius pelno procentus. Tačiau nereikėtų pamiršti, jog greitieji kreditai yra rizikingi ne tik tiems, kurie nori pasiskolinti pinigų, tačiau ir tiems, kurie skolina pinigus. Labai didelis procentas greitųjų kreditų kompanijų klientų pinigų niekada taip ir negrąžina. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl greitųjų kreditų palūkanų normos yra tokios milžiniškos – jos turi padengti visas rizikas ir nuostolius, kurie yra neišvengiami.

 

Žvelgiant iš vartotojų pusės, greitieji kreditai yra labai dvejopi. Greitas kreditas gali labai pagelbėti, tačiau gali ir sugriauti gyvenimą ar pastatyti į itin nepatogią finansinę situaciją. Idealiausias variantas yra kai žmogus skolinasi tuomet, kai jam tiesiog pritrūko pinigų iki sekančios algos arba jis žino, kad artimoje ateityje jo pajamos gerokai išaugs ir sumokėti greitojo kredito įmokas jam bus vieni juokai. Kitaip tariant, skolintis galima tik tada, kai reikia stabilizuoti išsibalansavusį pinigų srautą ir tik tada, kai žmogus pinigų turi pakankamai. Praktiškai visais kitais atvejais greitieji kreditai gali pridaryti daugiau žalos, nei naudos. Jei skolinatės tam, kad padengtumėte ankstesnes skolas, tai tikrai nesibaigs geruoju. Taip pat, jei ketinate pasiskolinti pinigų tam, kad įsigytumėte kažkokį brangų daiktą, kurio jums neleidžia jūsų kišenė, tai taip pat yra negera idėja. Yra labai paprasta, tačiau geniali taisyklė – niekada nešok aukščiau bambos. Patariame ja vadovautis ir skolinantis pinigus atsakingai.