greita paskolaJei pažvelgtumėme į istoriją, dabartinių greitų paskolų ištakos susiformavo dar tada, kai neturėjome interneto. Dažniausiai lombarduose ar auksą superkančiose vietose buvo galima įkeisti daiktus ir už juo gauti atitinkamą sumą pinigų. Vėliau, norint susigrąžinti įkeistą daiktą, reikėdavo susimokėti papildomą pinigų sumą, kuri buvo tarsi mokestis už suteiktą paskolą. Kiek vėliau, tokio pobūdžio lombardai įsigudrino skolinti pinigus ir be jokio užstato – pakakdavo pateikti savo asmens dokumentus ir pinigai jau jūsų kišenėje. Ne paslaptis, kad tokios „skolintojų“ kontoros dažniausiai būdavo susijusios su įvairiomis nusikalstamomis grupuotėmis, todėl jei pinigai nebūdavo grąžinami laiku, buvo galima tikėtis skambučio į duris, o už durų stovėdavo bent keletas raumeningų vyrukų kurie paskatindavo atiduoti pinigus arba pasisavindavo kai kuriuos daiktus.

Situacija iš esmės pasikeitė tuomet, kai mūsų gyvenimus užvaldė internetas ir viskas persikėlė į šią virtualią erdvę. Dabar tokie verslai yra visiškai legalūs ir nebenaudoja tokių metodų, kurie vyravo rinkoje prieš keliasdešimt metų.

Tad jei reikėtų apibūdinti kas yra šiuolaikinė greita paskola, atsakymas būtų labai aiškus – tai dažniausiai internetu suteikiama paskola, kuri yra pakankamai nedidelė, tačiau turi dideles palūkanų normas, todėl gali tapti tikru akmeniu po kaklu. Tokia paskola suteikiama praktiškai visiems, kurie atitinka minimalius reikalavimus ir yra tiesiogine ta žodžio prasme greita – pinigai vartotojų banko sąskaitos atsiduria akimirksniu.

Kaip veikia greitųjų paskolų įmonės?

Norint geriau suprasti visą šį reikalą ir išsiaiškinti kas yra greita paskola, derėtų viską pasukti kiek kitu rakursu ir pasižiūrėti kaip šitas reikalas atrodo iš kitos barikadų pusės – įmonių, kurios skolina pinigus žmonėms. Pradėkime nuo to, kad greitųjų kreditų kompanijos tikrai nėra bankai ar panaši įstaiga. Nors daugelis žmonių įsivaizduoja kad tai yra vos ne tas pats, tai yra visiška netiesa. Visų pirma, greitąsias paskolas teikiančios įmonės niekada nekaupia savo klientų pinigų, ten negalima padėti indėlių ar pasiskolinti ilgam periodui didelę sumą pinigų. Bankai praktiškai neturi savo lėšų, jie tiesiog disponuoja klientų pinigais ir taip uždirba pelną. Tuo tarpu greitąsias paskolas teikiančios įmonės turi nemažą nuosavą kapitalą ir jį skolina praktiškai visiems, kas į juos kreipiasi. Daugelis iš tų skolinimų yra labai rizikingi, todėl tokios įmonės turi labai dideles palūkanų normas – tai yra vienintelis būdas joms išgyventi ir atpirkti nuostolius, kurie patiriami nuolatos.